Klub neumornih putnika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saranda - biser Jonskog mora

2 posters

Ići dole

Saranda - biser Jonskog mora Empty Saranda - biser Jonskog mora

Počalji  milos86 Uto Apr 10, 2012 12:50 am

Pa ovako, u Albaniju sam otisao neplanirano, setao Grcku ovog leta, pa Ohrid (imam smestaje ako treba ) i pomislim da bi lepo bilo treci put otici na more ove god, i tako mi maltene iz kafane u ranim jutarnjim casovima, dogovorimo novo letovanje. Zaputimo se se preko Struge na granicni prelaz Caffesane, na ulasku platimo 2 eur po coveku, pokazemo dokumenta, medjunarodnu, obicnu dozvolu, pasos, zeleni karton i krenemo prema Elbasanu, put do tamo sa 300 krivina, most nema sve delove, ali mora da se prodje, jedan po jedan. Posle kraceg vremena stajemo na pumpu da popijemo kafu i iskoristimo za pus pauzu

http://www.youtube.c...h?v=fzuMKJpsH8E

Elbasan ruiniran grad beda ziva, osim ogromne pravoslavne crkve koja je prelepa, dalje idemo do Lushnja auto putem skoro do Valone, prolazimo 30 km od Tirane, putarina naravno nema i za 3h smo u Valoni koja je trebala biti glavno odrediste, ulazimo u prelep grad koji podseca na mondenska letovalista, ali mu more nista ne valja (Jadransko - glibavo) i mi odlucimo da idemo na nam jug do Sarande. Posto smo mnogo pametni i ne zelimo niciju pomoc mi pratimo kartu neznajuci da je put u izgradnji i 133km vozimo neverovatnih 8h. Pravimo pauzu u mestu Himare. Nastavljamo i posle 3 sata muchenja po prasini na vrhu planine dolazimo na kraj puta koji je preprecio bager. Moramo da cekamo dok ne zavrsi radove.

http://www.youtube.c...h?v=AKVdFMiMHEc

Stizemo u Sarandu prevece, i u centru grada nalazimo smestaj u hotelu sa klimom i satelitskom za 7,5eur po coveku. Prvoga dana upoznajemo ljude po prodavnicama, prodavac mekika specijalno za nas pravi po narudzbini i donosi tople svakog jutra. Poslasticara nam je preko puta za baklave i tulumbe a tu su i dva omiljena restorana, jedan u kome sluze gyros za 1eur i drugi gde sluze picu porodicnu za 3 eur. Lezaljke na plazi su 1,5eur, gorivo je 1,20eur mada su nam natocili 40eur a platili 30eur, niko nezna engleski, sporazumevamo se rukama, ali su svi ljubazni i niko nema nista protiv nas i kola sa dvoglavim belim orlom. Sami obilazimo grad uz pomoc mape. Posto nas mesto ne drzi idemo do grada Butrinta, koji je stari Rimski grad. Ulaz 7eur. Provlacimo se sa grupom nemackih turista u stedimo 7x4=28 eur. Ostatak vremena provodimo po malim zabacemi plazicama van grada. Jedemo domacu srpsku hranu, zato sto su rafovi puni nje, pijemo i domace sokove. Naravno ne propustamo ni skender konjak. Posle par dana odlucujemo da se vratimo za Ohrid asfaltiranim putem preko Gyirocastra, rodnog grada Enver Odze, koji je sagradio silne bunkere po zemlji. Uz put svracamo u jedan restoran, gde nam pustaju Draganu Mirkovic i stavljaju na najlepsi sto, drago nam je. Nastavljamo. Put je malo duzi ali brzo stizemo na granicu, gde nas Albanski carinik moli da mu damo 5eur jer je gladan, nismo mu dali. Zatim nas ceka neprijatno iznenadjenje na makedonskoj granici. Makedonci nam traze pored 1000 dokumenata i medjunarodno zdravstveno koje nemamo. Traze da se vratimo za Albaniju. Meni puca film i okrecem na nacionalnom osnovu, kao "Albancu su za vas gospoda, ovo ono..." Carinik zove sefa, kaze mu sta sam rekao, on prilazi , na uniformi vidim Albansko ime, smeje se, pruza mi ruku, dok me pokisli makedonci gledaju, i kaze "Brate Srbine, slobodan si , srecan put" Eto toliko vracamo se u Ohrid.

milos86

Broj poruka : 15
Datum upisa : 01.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Saranda - biser Jonskog mora Empty Saranda more

Počalji  milos86 Uto Apr 10, 2012 1:15 am

Evo par slika

Saranda - biser Jonskog mora Picture-222

Saranda - biser Jonskog mora Picture-221

Saranda - biser Jonskog mora Picture-203

Saranda - biser Jonskog mora Picture-202

Saranda - biser Jonskog mora Picture-194

Saranda - biser Jonskog mora Picture-137

Saranda - biser Jonskog mora Picture-047

Saranda - biser Jonskog mora Picture-224

Saranda - biser Jonskog mora Picture-124

Saranda - biser Jonskog mora Picture-122

Saranda - biser Jonskog mora Picture-114

Saranda - biser Jonskog mora Picture-104

Saranda - biser Jonskog mora Picture-100

Saranda - biser Jonskog mora Picture-092

Saranda - biser Jonskog mora Picture-080

Saranda - biser Jonskog mora Picture-079

Saranda - biser Jonskog mora Picture-030

Saranda - biser Jonskog mora Picture-028

Saranda - biser Jonskog mora Picture-126

milos86

Broj poruka : 15
Datum upisa : 01.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Saranda - biser Jonskog mora Empty Re: Saranda - biser Jonskog mora

Počalji  mila36 Uto Apr 10, 2012 8:33 am

Slike su prelepe!!!

mila36

Broj poruka : 8
Datum upisa : 10.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Saranda - biser Jonskog mora Empty Re: Saranda - biser Jonskog mora

Počalji  mila36 Sre Apr 18, 2012 1:44 am

Koliko ima km do Sarande?

mila36

Broj poruka : 8
Datum upisa : 10.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Saranda - biser Jonskog mora Empty Re: Saranda - biser Jonskog mora

Počalji  milos86 Sre Apr 18, 2012 1:46 am

Od Nisa do Ohida 400km od Ohrida do Sarande 400km znaci od Beograda ima 1050 Novi sad + 100

milos86

Broj poruka : 15
Datum upisa : 01.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Saranda - biser Jonskog mora Empty Re: Saranda - biser Jonskog mora

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu